2014.03.07. 16:14
A MESTERRŐL ÉS MESTEREKRŐL
Sokaknak nehéz megkülönböztetni az igazi mestert az önjelölttől. Pedig vannak olyan „gyorstesztek”, melyekkel könnyen leleplezhető az önjelölt tanító. Nézzünk néhányat:
Az igazi mester nem tilt, tanításának igazságát hagyja, hogy az élet bizonyítsa – A hamis tanító sok korlátot emel, amelyek mögül nem nézhetnek a valós világra tanítványai.
Az igazi mester itt és most tanít – az áltanító gyakran bújik a múlt függönye mögé, mert gondolatai nem állják meg napjainkban a helyüket.
Az igazi mester közöttünk jár – csak az önjelöltnek van szüksége emelvényre, amelyről szólhat tanítványaihoz, de amin ő el nem érhető.
Az igazi mester képes mutatni bármely pillanatban, jobb, mint tanítványai – a hamis tanító csupán irányít, neki derrogál a dojoban dolgozni, tudását pusztán kinyilatkozza.
Az igazi mester mindent és mindenkit a maga valóságában lát és értékel – az áltanítónak sok emberről van többféle véleménye, az egyiket a tanítványoknak mondja el, a másikat magának az embernek.
Minden kornak megvoltak és meglesznek a maga mesterei, ez alól a mi korunk sem kivétel. Útjaikat legendák övezték, hírük mindenhová eljutott. De valójában kiket neveznek Mesternek? Mielőtt továbbmennénk, gondolkozz el ezen: a Te szótáradban mit jelent: A Mester.
A Mester a bölcsességen alapuló tudás birtokosa.
A mesteri értékek minden emberben megtalálhatóak. Vagy rábukkanunk önmagunkban, vagy nemtörődve éljük le életünket, elveszve az élet tengerében. Mire az ember idáig eljut, hosszú utat kell bejárnia.
Szólj hozzá!
Címkék: Harcművészet
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.